fbpx

Dijital QR Restoran Menü ile Baskılı Menü Arasındaki 7 Fark

31 Ocak 2023 tarihinde yayınlandı

Dijital QR menü ile Baskılı menü arasındaki farklar nelerdir?

Baskılı menüler geleneksel restoran işletmeciliğinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Ne yazık ki, 2020 yılından itibaren hayatımıza giren pandemi dönemi bize bir çok şeyi de beraberinde getirdi. Herkesin temas ettiği, üzerinde bakteri, virüs taşıyabilecek olan bir şeye dokunmaktan kaçınıyor olduk. Hal böyleyken yine bir şeyin önemi daha ortaya çıktı. Dijital QR karekod restoran menüleri müşterilerinizin herhangi bir baskılı menüye dokunmadan sipariş verebilecekleri çok özel bir araç haline geldi.

dijital qr restoran menü

1- Baskılı menüler yavaştır

Müşterileriniz işletmenizden içeri girdiğinde menüyü görebilmeleri için baskılı menüyü beklemek zorundadırlar ama dijital menüye sahip bir işletme için bu tam tersidir. Müşteri işletmeye girer girmez kendi akıllı telefonundan hemen menünüze ulaşabilir. Sonuçta hız çağının getirilerini kullanmış olur. Dijital menüler ile beraber garsonu beklemeye gerek kalmadan hızlıca siparişini verebilir.

2- Dijital menüler ürünleri her yönüyle sunarsınız

Baskılı menülerde ürünlerin tüm özelliklerini gösteremeyebilirsiniz. Diğer taraftan QR karekod menülerde ürünlerin bir çok yönden fotoğrafını sergileyebilirsiniz. Ürüne ekleme çıkarma yapmak isteyen müşterileriniz bunu kolaylıkla seçerek her yönden harika bir sipariş verme deneyimi yaşarlar. (Ayrıca Dijital restoran menü nedir? yazısını da okuyabilirsiniz)

3- Baskılı menüde değişiklik yapmak zaman alır

Baskılı bir menüde fiyat veya ürün değişikliği yapmak isterseniz bu gerçekten zaman alıcı ve maliyetli bir işlem olacaktır. Dijital QR menülerde bu işlemleri yapmak çok basittir ve yalnızca bir kaç saniyenizi alacaktır. Her türlü cihazdan ulaşabileceğiniz kolay yönetim panelinizde bir çok kolaylığı bulacaksınız. Dijital menüler, geleneksel menülere kıyasla misafirlerin siparişleri daha eksiksiz ve hatasız olarak vermesi, menüde yer alan yiyecek ve içeceklerin daha kolay değiştirilmesi, garsonların iş yükünün azaltılması ve müşterileri daha fazla harcamaya yöneltmesinden dolayı restoran işletmelerine önemli faydaları vardır (Albayrak, 2015).

4- Dijital menülerde bir çok raporu ve analizi görebilirsiniz

Dijital menü yönetim panelinizde hangi üründen ne kadar sattığını. Ne kadar ciro yaptığınızı görebilirsiniz. Bu size restoranınızın menü yönetiminde oldukça etkili bir yönetim biçimi sunar. Hangi yemeğin ne kadar satıldığını bilmek, kullanacağınız malzemeleri ne kadar alacağınızı hesaplamanıza yardımcı olur. Böylelikle etkili bir muhasebe yönetimi yapmış olursunuz.

5- Dijital restoran menüsü size müşterileriniz hakkında bilgi verir

Müşterilerinizin sisteme kayıt olmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz hakkında bazı bilgilere sahip olabilirsiniz. Onlara promosyon bildirimleri iletip tekrar ziyaret oranınızı artırabilirsiniz.

6- Baskılı menüler hijyenik değildir

Günde onlarca kişinin temas ettiği baskılı menüler hijyenik değillerdir. Menü sayfalarını çevirerek ürün seçmeye çalışmak bazen hiç hoş olmayabilir. Dolayısıyla işletmenizde sadece kendi yiyeceğine dokunacağını biliyor olmak müşteri için tercih sebebi olacaktır. İste bu yüzdenQR menüler müşterilerinize temassız, hiç bir kirli baskılı menüye dokunmadan sipariş verme olanağı sunar.

7- Dijital menülerin bir çok ek avantajı vardır

Garsonlarınız, sipariş elemanlarınız sisteme giriş yapabilir ve onlara yetkilendirme yapabilirsiniz. Mutfak ekranıyla siparişlerin durumu hakkında müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Gel-al, adrese teslim, masaya sipariş gibi seçeneklerle sipariş alabilirsiniz. Müşteriler adisyonlarını kasaya gitmeden sistem üzerinden güvenli bir şekilde ödeyebilir.

Sonuç olarak;

Bunlar gibi bir çok avantajlı özellikleriyle sizde QR menü kullanmak için qrmenuden dijital temassız restoran menü planlarını hemen inceleyebilirsiniz

Okumaya devam edin
rezervasyon sistemi

QR menü sisteminiz üzerinden, sizin belirlediğiniz çalışma saatleri aralığında rezervasyonlar alabilirsiniz.

Ödeme altyapısı

Müşterileriniz adisyonlarını görebilir, güvenli ödeme altyapısı ile hesap ödemelerini yapabilirler

mutfak yönetimi

Gelen siparişleri mutfağınıza yönlendirebilir. müşterilerinizin siparişlerini takip etmelerini sağlayabilirsiniz