fbpx

QR Menüler Müşteri Sadakatini Artırır mı?

29 Ocak 2023 tarihinde yayınlandı

dijital restoran qr karekod menü

QR menülerin müşteri sadakatini artırmaya faydaları nelerdir?

Dijital menüler, restoranlar için müşteri sadakatini artırmak için etkili bir yoldur. Dijital QR karekod menüler, müşterilerin restoranın menüsünü daha hızlı ve kolayca görmelerine olanak tanır. Bu sayede, müşterilerin daha hızlı sipariş vermelerine ve daha az zaman harcamalarına neden olur. Böylece müşterilerin işletmede kaliteli zaman geçirmeleri sağlanır. (Ayrıca Dijital QR Menü Nedir? başlıklı yazıyı da okuyabilirsiniz.)

Müşteriler sorunsuz sipariş verebildikleri mekana gitme eğiliminde midir?

Dijital menüler ayrıca restoranların müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarına olanak tanır. Örneğin, dijital menüler üzerinden sipariş vermek, müşterilerin daha hızlı hizmet almasına ve restoranların daha az yanıltıcı siparişler almasına olanak tanır. Sipariş sırasında oluşabilecek yanlışlıklar – eksiklikler neredeyse sıfıra inmiş olur. Bundan dolayı eksik ve ya yanlış gelen siparişin müşteri gözünde mekana olumsuz etkisi çok yüksektir. müşteri sadakati için qr menü kullanın

Müşterilerin tekrar gelme oranını artırır mı?

Günümüzde yiyecek ve içecek işletmelerinin sayılarının artması, zincir işletmelerinin hızla yayılması, işletmelerde sunulan ürünlerin çeşitliliği ve tüketicilerin hızlı değişen talep ve beklentilerinden dolayı yiyecek ve içecek işletmeleri arasında rekabet ortamı günden güne artmaktadır (Bucak ve Turan, 2016) Dijital menüler, müşterilerin restoranın menüsünü daha hızlı ve kolayca görmelerine olanak tanır, aynı zamanda restoranların menülerini daha kolay güncelleyebilmelerine olanak tanır, analitik veriler sağlar ve restoranların müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarına olanak tanır. Müşterilerinize sipariş verirken kayıt olma şansı verebilirsiniz. Böylelikle onların telefonlarını mail adreslerine erişiminiz olur. Aynı zamanda onlara zaman zaman kendinizi hatırlatacak promosyon teklifleri gönderebilirsiniz.

Sonuç olarak QR karekod menü restoran işletmelerine faydalı mıdır?

Sonuç olarak, müşterilerinize sorunsuz bir sipariş verme deneyimi sunacağınız için QR menüler bir işletme için oldukça önemli bir araçtır. Müşterileriniz sipariş verirken sosyal medya hesaplarınızı görebilir ve sizi sosyal medyada takip etmelerine teşvik edebilirsiniz. Müşterilerinize ek teklifler sunmak onlara indirim kuponları sağlamak müşteri sadakatinizi artıracaktır. Hemen qrmenuden.com olarak sunduğumuz avantajlı üyelik seçeneklerini incelemek için buraya tıklayın.
Okumaya devam edin
en son yazılar
özellikler
restoran anasayfa

Restoran anasayfanızda istediğiniz ürünleri, kampanyaları ve özel menülerinizi listeleyebilirsiniz

Ürün Özelikleri

Ürünlerin birden fazla görselini ekleyebilirsiniz. Ayrıca, alerjen durumunu ve vejetaryen olup olmadığını ayarlayabilirsiniz

Anlık sipariş bildirimleri

Gelen siparişleri anlık olarak bildirim alabilirsiniz