fbpx

QR Karekod Menü Avantajları

24 Şubat 2023 tarihinde yayınlandı

QR menü kullanmanın birbirinden önemli 9 avantajı

QR kod menü kullanmanın geleneksel baskılı kâğıt menü kullanmaya oranla bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları bilip restoran işletme mekaniklerine doğru bir şekilde uygulamak modern restoran işletmeciliği açısından oldukça faydalıdır. QR karekod menü avantajları başlıklı bu yazımızda gelin birlikte QR menü avantajlarını inceleyelim

qr menü avantajları nelerdir

1- Temassız

QR kodlu menüler sayesinde müşteriler fiziksel temas gerektiren menüleri kullanmak zorunda kalmazlar. Bu sayede hijyenik bir çözüm elde edilir. COVID-19 gibi bulaşı hastalıklar başta olmak üzere mikrop ve bakteri temasını en aza indirmiş olursunuz. Müşterilerin; günde onlarca kişinin temas ettiği, zamanla yıpranmış – eskimiş ve gösterişsiz menülere olan bakış açısı artık eskisi gibi değil.

2- Daha hızlı ve kolay

QR menüler, müşterilerin menülere daha hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlar. Herhangi ek bir uygulamaya gerek kalmadan müşteriler kendi telefonlarından QR kodu okutup menüye saniyeler içinde ulaşırlar. Ürün resimlerini açıklamalarını ve fiyatlarını sorunsuz bir şekilde inceleyip, siparişlerini verebilirler. Bazı üstün özellikli QR menü yazılımları sayesinde, siparişin mutfaktaki durumunu takip edebilir. Hatta adisyonlarını görüp online ödeme yapabilirler. Ayrıca “Dijital Menülerle Restoran Verimliliğini Nasıl Artırabilirsiniz?” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

3- Kolay değiştirilebilir

QR kodlu menüler, kâğıt menülere kıyasla çok daha esnek bir yapıya sahiptir. Yeni bir yemek-içecek eklendiğinde veya fiyatlar değiştirildiğinde, QR kodlu menüler kolayca güncellenebilir. Böylece tekrar menü bastırmanıza ve zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Restoran yönetim panelinize ek bir cihaza gerek kalmadan, bilgisayarınızdan hatta cep telefonunuzdan bile ulaşabilirsiniz.

4- Daha çevre dostu

Dijital menüler, baskılı menülere kıyasla daha çevre dostudur. Herhangi bir kâğıt kullanımına gerek yoktur, bu da doğal kaynakları korumamıza yardımcı olur. QR karekod menü avantajları arasında belki de bu durum en çok tercih edilme sebeplerinden biri olabilir.

5- Veri toplama

QR kodlu menüler, restoran sahiplerine müşterileri hakkında veri toplama fırsatı sunar. QR kodların arkasındaki web sayfaları, müşterilerin sipariş tercihlerini, ziyaret saatlerini ve hatta e-posta adreslerini toplamak için kullanılabilir. Bu, işletmelerin müşteri hizmetlerini iyileştirmelerine ve pazarlama stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

6- Düşük maliyetli

QR kodlu menüler, geleneksel kâğıt menülerin aksine daha ekonomik bir seçenektir. QR kodları, dijital olarak oluşturulduğundan, kâğıt, mürekkep ve yazdırma maliyetleri gibi fiziksel malzemelerin maliyetini ortadan kaldırır. Ayrıca “Dijital QR Restoran Menü ile Baskılı Menü Arasındaki 7 Fark” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

7- Çoklu dil seçenekleri

Bir çok farklı milletten müşterilerin ziyaret ettiği bir işletmeniz varsa onlara kendi dillerinde hazırlanmış menüler sunmak oldukça değerlidir. Bu, turistler için faydalıdır ve yabancı dil bilmeyen müşterilerin de menüyü anlamalarına yardımcı olur.

8- Entegre edilebilir

QR kodlu menüler, restoranların diğer dijital sistemleriyle entegre edilebilir. Örneğin, müşterilerin siparişlerini doğrudan QR kodlu menüden vermesine olanak tanıyan bir uygulama veya web sitesi aracılığıyla entegre edilebilir.

9- Görsel olarak daha çekici

dijital hazırlanmış menüler, geleneksel kâğıt menülere kıyasla görsel olarak daha dikkat çekicidir. QR kodların arka planında renkli ve çekici bir tasarım kullanarak, müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Sonuç olarak,

QR kare kodlu menüler restoranlar için birçok avantaj sunar. Ayrıca QR menü avantajları sayfamıza bakabilirsiniz. Müşterilerin hijyenik bir seçenekle hızlı ve kolay bir şekilde menüye erişmelerine olanak tanırken, işletmelerin daha esnek, verimli ve çevre dostu bir menü seçeneği sunmalarını sağlar. QR karekod menü avantajları başlıklı  bu yazımız umarım sizler için faydalı olmuştur. Tüm soru, öneri ve destek istekleriniz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam edin
hızlı sipariş alma

Garson beklemeden temassız, hızlı ve kolay sipariş alma.

Kolay kullanım

Herhangi bir ek cihaza ya da yazılıma gerek kalmadan, telefonlardan veya tabletlerden sipariş sürecini yönetme

detaylı analiz ve raporlamalar

İşletme menü ve yönetim maliyetlerini en aza indirir. Detaylı raporlar sayesinde hızlı saten ürün çeşitlerini görme şansınız olur