fbpx

QR Kod Menüleri İşletme Dışında Etkili Kullanmanın +5 Yolu

13 Mart 2023 tarihinde yayınlandı

QR kod menüyü daha etkili kullanın

QR menüleri restoran işletmesinde kullanmanın avantajlarına birçok yazımızda değindik. Şimdi burada ilginizi çekecek çok daha farklı QR menü kullanım alanlarından bahsedeceğiz. QR menü işletme içerisinde, müşterilerin temassız sipariş verebilecekleri, siparişlerini takip edebilecekleri ve en sonunda istenirse adisyonlarını sistem üzerinden ödeyebilecekleri harika bir araçtır. Ama bunun yanında etkili kullanılırsa, QR menüler işletmenizi ziyaret etmek isteyen müşteri adaylarınız ve paket servis müşterileriniz için muhteşem bir satış artırıcı araç olabilir. Gelin şimdi birlikte bu 5 yöntemi detaylıca inceleyelim.
baskılı menü ile dijital qr restoran menü arasındaki 7 fark

1- Broşüre QR kodunu ekleyin

Birçok işletme menülerini el ilanı olarak bastırır. Bu broşürleri apartmanların posta kutularına atarak paket servis almak isterler. Bu genel anlamda etkili bir yöntemdir. İlana eklenen ürünler kısıtlıdır. Ama en önemli sorunu fiyat güncellemeleri bu broşürler için geçerli değildir. Bu broşürlere ekleyeceğiniz QR kodunuz, güncel menünüze ulaşımı kolaylaştırır. Menünüzdeki bütün ürünler en güncel fiyatları ve resimleriyle görüntülenir.

2-Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya hesabı olmayan restoran işletmesi yoktur diye tahmin ediyorum. Sosyal medyada sık sık QR menünüzü paylaşım yapabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz en güncel menünüzü görme, inceleme hatta paket servis verme şansı sunarsınız. O yüzden haftada en az bir kere QR kodunuzu sosyal medya hesaplarınızda paylaşmakta fayda var.

3-Magneti Etkili Kullanmak

Yine evlerin posta kutularına bırakılan magnetler etkili kullanılabilecek bir yöntem olabilir. Bunun yanında yemek sipariş sitelerinden aldığınız siparişlerinize ekleyeceğiniz magnetler, bir sonraki siparişin QR menünüzden verilmesine bu şekilde yemek sipariş sitelerine komisyon ödememenizi sağlar.

4-Google İşletme Profili

Bir yeme içme noktası ararken bakacağımız ilk yer Google olacaktır. Bu nedenle bir restoran işletmesinin dijital ortamda yapacağı ilk şey Google işletme profilini iyileştirmek olmalıdır. Burada internet sitesi alanına QR menü adresinizi eklemek müşterilerinizin menüye ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Menü içeriğinizi ve fiyatlarınızı işletmenizi ziyaret etmeden önce öğrenmeleri daha kolay karar vermelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca rezervasyonlarınızı QR menünüz ile yönetebilir, kolaylıkla masa rezervasyonu alabilirsiniz.

5-Anlık Bildirim Gönderin

QR menünüzü kullanan müşterilerinizden mail adreslerini bırakmalarını isteyebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki siparişlerinde ek indirim sunmayı teklif edebilirsiniz. E-mail adreslerini aldığınız müşterilerinize zaman zaman mail göndererek kendinizi hatırlatabilirsiniz.

Sonuç olarak;

QR menü kullanımının işletme içerisinde birçok avantajı vardır. Daha etkili QR menü kullanımı için bu adımları da dikkate alırsanız satışlarınızı artırabilir, daha fazla müşteri kazanımı elde edebilirsiniz.
Okumaya devam edin
Kolay sipariş alma

Müşteriler garson beklemeden hemen menünüzü inceler, kolaysa sipariş verir.

sınırsız kullanım

Herhangi bir sınırlama yoktur. Dilediğiniz kadar menü, ürün ve kampanyalı menü ekleyebilirsiniz.

Fiyat güncelleme

Saniyeler içerisinde tek sayfadan tüm ürünlerinizin fiyatlarını güncelleyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin Sizi Arayalım